Uniwersytet Łódzki jest jednym z partnerów projektu pt. „Polska i Niemcy w XXI wieku”

Uniwersytet Łódzki jest jednym z partnerów projektu pt. „Polska i Niemcy w XXI wieku”, który zakłada budowę i stały rozwój platformy internetowej, www.dialog-pl.de www.dialog-de.pl, która ma być ośrodkiem porozumienia i współpracy wszystkich grup środowiska polsko-niemieckiego, z uwzględnieniem stosunków gospodarczych między krajami. Historyczne i ekonomiczne treści relacji polsko-niemieckich stanowić mają tło dla licznych funkcjonalności, umożliwiających wymianę praktycznych informacji pomiędzy narodem Niemiec i Polski. Ważnym punktem naszej działalnosci jest multimedialna współpraca z osobami i grupami działającymi na polu dialogu polsko-niemieckiego.

Na bazie projektu tworzymy transgraniczny portal z celem rozbudowania międzynarodowych relacji, który pełni funkcje zarówno centrum pomocy z poradami prawnymi dla osób szukających pracy oraz zaawansowanej polsko-niemieckiej platformy gospodarczo-biznesowej i równoczesnie tworzy centrum kulturalne dla obu krajów.

Dbamy rownież o młodzież, która będzie w sposob kreatywny zintegrowana w nasz projekt w formie blogu na temat życia mlodych osob, ich perspektyw rozwoju w obydwu krajach.

Zapraszamy na stronę projektu www.dialog-pl.de www.dialog-de.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.